Esogurumi

Amigurumi nedir?

Amigurumi; Japon tığ yada şişle örülerek doldurulmuş oyuncak yapma sanatıdır. Ami; tığ yada şişle örülmüş ve Nuigurumi ; doldurulmuş oyuncak - bebek, kelimelerinin birleştirilmesinden meydana geliyor.

Esogurumi hakkında

Amigurumi yapmaya tamamen bir tesadüf ile başlayan Esin Babadağ, eşinin işi dolayısıyla yurt dışında yaşama durumu ortaya çıkınca profesyonel iş hayatını sonlandırma kararı aldı. Çalıştığı dönemlerdeki boş zamanlarında bu tip işlerle ilgilense de çalışma hayatının sona ermesi sonucu boş zamanlarının artması onu bir arayışa yönlendirdi.

Amigurumi tekniği ile yapılan oyuncaklar ilgisini çekmişti. Öncelikle hiç bilmediği tığ işini öğrenmesi gerekiyordu ve kurs araştırmaya başladı. Yaklaşık bir yıl önce, Türkiye'de olduğu dönemde Fulya Güven'in workshop'una katıldı ve sonrasında internet üzerinden video ve blog'ları takip ederek kendini geliştirdi.

Zamanla, ana fikri çocuklara sağlıklı oyuncak yapmak gibi görünse de her yaş gurubunun merakını kazanan ürünler ortaya çıkmaya başladı. Kısa süre sonra Esin Babadağ yaptığı ürünleri insanlarla paylaşmak için www.esogurumi.com adlı web sitesini hayata geçirdi. Kartvizitleri için bizimle iletişime geçen Esin Babadağ'a, her arka yüzünde farklı fotoğraf kullanılabilen değişken baskılı kartvizitlerimizi önerdik.

Bu fikir kendisinin de çok hoşuna gitti ve sağda görmüş olduğunuz yaratıcı kartvizitler ortaya çıktı :)

"Hayatta hiçbir şey tesadüf değil, sizi mutlu edecek tesadüflerle karşılaşmanız dileklerimle."

Esin Babadağ


Kendi Kartvizitini Tasarla

Hazır Tasarımını Yükle

Tasarımınız hazır mı? İster fotoğraflarınızı ister hazır tasarımınızı anında yükleyip siparişinizi verin.


Kendin Tasarla

Tasarımcılarımızın profesyonel olarak oluşturduğu kartvizit şablonlarımıza göz atın.


Siparişini Tamamla

Siz siparişinizi verin, biz aynı gün kargolayalım, kartvizitlerinize anında kavuşun.