Sıkça Sorulan Sorular

Tasarım Yönergeleri

Kartvizitimi tasarlarken nelere dikkat etmeliyim?

1. Öncelikle tasarımınızda arka plan zemini olarak kullanacağınız görsel haricindeki her objenin güvenlik payı içerisinde olduğuna dikkat edin. Kesimde 1-2 mm kaymalar yaşanabileceği için logo ve iletişim bilgilerinizi kesim alanlarına yaklaştırmamaya özen gösterin.

2. Tasarım aracımıza yükleyeceğiniz resim dosyalarının çözünürlük kalitesine dikkat edin. Resim dosyasını, sahip olduğu çözünürlükten daha büyük hale getirmeniz baskıda kalitesiz bir görüntüye neden olabilir. Yüklemiş olduğunuz resim dosyasını ekranda kalitesiz olarak görüyorsanız, baskıda daha kaliteli bir şekilde çıkması mümkün değildir.

3. Tasarım şablonlarında kullandığımız renkler, profesyonel tasarım ekibimiz tarafından edinilmiş tecrübelere göre ve baskıya uygun oldukları için seçilmiştir. Siz de renk seçiminizi yaparken sadece tasarım aracımızın renk paletindeki renkleri kullanmaya özen gösterin. Kullanmış olduğunuz renklerin ekranınızdaki görüntüsü ile baskıdaki görüntüsü arasında ton farklılıkları olabilir bu değişiklik payını göz önünde bulundurmayı unutmayın.

4. Tasarımınızda kullandığınız yazı boyutlarının çok büyük veya çok küçük ölçülerde olmamasına dikkat edin. Yazıların birbirleri arasında olan uzaklıkların ve hizalamaların standart olmasına özen gösterin. Kullandığınız yazıların sade olmasına ve yazım hatası barındırmamasına dikkat edin. Tasarımınızda 1 veya 2 farklı yazı tipi kullanın, daha fazlası sadelikten çıkmanıza neden olur.

5. Tasarımınızda kullanacağınız resim yazı şekil vb. objelerin fazlalığı algılanabilirlikte düşüşe neden olabilir, bu yüzden tasarımınızda bulunması çok gerekli olmayan objeleri kaldırın. Objelerin birbirleri arasında olan uzaklıklarına ve hizalamalarına özen gösterin.

Yukarıdaki yönergelere dikkat ettiğiniz takdirde tasarımınız kesinlikle temiz, şık ve kaliteli bir görüntüye sahip olacaktır.